Nasıl çalışıyor

Ter, her tür fiziksel etkinliğin doğal bir sonucudur. Ortalama insan vücudundaki 2,6 milyona yakın ter bezinin soğutma ve ısı dağıtma işlevleri, iş yapmamıza yardımcı olur ve rahat kalmamızı sağlar. Ter doğal ve kokusuzdur ancak tekstillerle karıştığında oluşan nemli ve sıcak ortam, koku yapan bakterilerin çoğalıp büyümesi için idealdir. %90’ımızda öz güven eksikliğine yol açan ve %30’umuzun giysileri eskimeden atmasına neden olan, bakterilerin yaydığı bu kötü kokudur.

Polygiene kokuya neden olan bakteri ve mantarların üremesini kaynağında kalıcı olarak önler!

Poly_2_Sport_How-it-works_Running_400

PİS KOKUDAN KOKUSUZA

Poly_Bacteria_Technology_Crop

Bakteriler

Fiziksel aktiviteyle ilişkilendirdiğimiz kötü kokuların sorumlusu ter değil, tekstilde ve terli ortamlarda üreyen bakterilerdir.

Poly_Sweat_Tehnology_Crop

Ter

Ter kendi başına koku yapmaz ancak giysinizde üreyen bakteriler yapabilir. 2 milyondan fazla ter beziyle terlemenizi durduramazsınız ancak koku oluşmasını önleyebilirsiniz.

Poly_Silver_Technology_Crop

Gümüş Klorür

Gümüş tuzu (gümüş klorür), doğanın bakteri üremesini önleme yoludur ve toprakta ve suda yaygın şekilde bulunur. Polygiene’de kullanılan gümüş klorür, geri dönüştürülmüş gümüşten gelir.

Poly_Skin_Technology_Crop

Cilt

Polygiene uygulaması, kapsamlı cilt hassasiyeti testlerine tabi tutulmuştur ve cildinizde üreyen doğal bakterilerin hiçbirini etkilemez.

How it works

Polygiene Koku Kontrol Teknolojisi

Polygiene kokuya neden olan bakteri ve mantarların üremesini kaynağında kalıcı olarak önler. Polygiene, bakteri ve mantar üremesini güvenli bir şekilde önlemek için antimikrobiyal özellikleri olan ve suda ve toprakta doğal olarak bulunan düşük yoğunlukta gümüş tuzu (gümüş klorür) kullanır.

Kalıcı uygulama, tekstil üretiminin son aşamalarında gerçekleştirilir ve saha ve laboratuvar testleri, bir giysinin normal ömrünün ötesinde yüksek seviyede koku kontrolü sağlandığını göstermiştir. Bu teknoloji kumaşa bağlandığı ve kalıcı bir şekilde içine işlediği için kullanım ömrü boyunca koku kontrolü elde edilmektedir.

Polygiene gümüş tuzu teknolojisi yalnızca tekstilin kendisinde aktiftir ve sağlık sektöründe geçmişi bulunan Polygiene, cildin doğal bakteri florasına hiçbir etkisi olmamasını sağlamak için uzmanlığını kullanmış ve testler gerçekleştirmiştir. Polygiene, nano gümüş değildir.

Vücudun Ter Bölgeleri

Ter, her tür fiziksel etkinliğin doğal bir sonucudur. Ortalama insan vücudundaki 2,6 milyona yakın ter bezinin (%20’si ayaklarınızdadır) soğutma ve ısı dağıtma işlevleri, iş yapmamıza yardımcı olur ve rahat kalmamızı sağlar.

Ter doğal ve kokusuzdur ancak tekstillerle karıştığında oluşan nemli ve sıcak ortam ile besin, koku yapan bakterilerin çoğalıp büyümesi için idealdir. Bakteriler terdeki proteinleri ve yağ asitlerini parçaladığında kötü koku açığa çıkar.

Ter üretimi aktivite düzeyinize, iklime, cinsiyete ve nerede doğduğunuza göre değişiklik gösterir. Ancak kokmayı istememek hepimizin ortak dileğidir ve Polygiene’i tercih ederek bu dileğinizi gerçekleştirebilirsiniz!

Poly_Sweat-zones_150604

KISA VE ÖZ POLYGIENE BİLGİLERİ

  • Polygiene kokuya neden olan bakteri ve mantarların üremesini kaynağında engeller
  • Polygiene yalnızca tekstilin kendisinde aktiftir ve cildin doğal bakteri florasını etkilemez
  • Teknoloji kumaşa bağlandığı ve kalıcı olarak içine işlediği için Polygiene koku kontrolü yıkadıkça azalmaz
Poly_1_Landscape_Stones_Web