Çevre

Polygiene, çevrenin sürdürülebilirliğin merkezinde olduğu inancından yola çıkar. Gelecek nesillere kaynakların kalmasını sağlamak için bugün kaynak kullanımını kısıtlamamız gereklidir.

Bu amaçla Polygiene hammadde temininden üretime, uygulamaya, yıkamaya ve atılmaya kadar bütün tedarik zincirini yakından takip eder. Açık hava sporlarını seven tüketiciler ve lider çevre bilinci olan markalarla birlikte, bütün faaliyetlerimizin çevresel ayak izini en aza indirmeye odaklanıyoruz.

Poly_2_Environment_Tree_Web

GİYSİLERİNİZ İÇİN BAKIM TAVSİYELERİ

Poly_Sweat_Tehnology_Crop

Su

Su tasarrufu yapmak için giysilerinizi yalnızca gerçekten gerektiğinde yıkayın ve makineyi doldurup mümkün olan en düşük derecede yıkayarak sürdürülebilir bir şekilde çamaşır yıkayın.

Poly_Hang dry_Washing_Crop

Asarak kurutun

Giysilerinizi doğa temizlesin. Dışarıya asarak kurutun ya da aşırı yıkamadan kaçınmak için havalandırın. Bir giysiyi yıkamanız gerekiyorsa asarak kurutun ve makinede kurutmaktan ya da ütülemekten kaçının.

Poly_Repair_Washing_Crop

Onarın

Yeni giysilere sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyin. Onarabileceklerinizi onarın ve daha uzun ömürlü olan daha kaliteli ve dayanıklı giysiler, ayakkabılar ve ekipman almaya çalışın.

Poly_Recycle_Environment_Crop

Yeniden kullanın

İkinci el ve vintage mağazalarından giysi alın ve satın. Nadiren kullanılan giysileri kiralayın, ödünç alın ya da ödünç verin. İstenmeyen giysileri atmak yerine hayır kurumlarına verin.

label_bluesign_approved

bluesign

Polygiene’in kalıcı tekstil uygulaması bluesign® onaylıdır, yani sıkı bağımsız çevre ve ürün ömrü standartlarına uymaktadır. Ayrıca bağımsız test edilen ve sertifikalandırılan bir ürün listesi olan Oeko-tex listesinde (I-IV) yer almaktadır.

Uygulama, minimum düzeyde kaynak kullanılarak AB’de yapılmakta ve katı çevre düzenlemelerine uyulmaktadır. Elektronik atıklardan geri dönüştürülen gümüşten elde edilen düşük yoğunluklu gümüş tuzuna dayalıdır. Polygiene, nano gümüş değildir.

Su, zaman, enerji ve para tasarrufu yapın!

Wear More.

Wash Less®

Yıkama ve kurutma, bir ürünün çevreye etkisinin üçte ikisini (2/3) teşkil eder. Polygiene uygulanmış tekstillerin o kadar sık yıkanması gerekmez ve ürünün ömrünü uzatırken su, enerji, zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Polygiene ile daha fazla giyebilir, daha az yıkayabilir ve iklim dostu olabilirsiniz!

Minimum Çevre Ayak İzi

Gelecek nesillere kaynak bıraktığımızdan emin olmak için, bugünün kaynak kullanımını azaltır, geri dönüştürür ve yeniden kullanırız. Hammadde temininden üretime, uygulamaya, kullanıma, yıkamaya ve atılmaya kadar bütün tedarik zincirini göz önünde bulundururuz. Polygiene ile işlem görmüş giysiler iklim dostudur. Wear More. Wash Less® (Daha az yıkayın)

Uygulama

Polygiene, diğer işlemlerle birlikte bitirme aşamasında kumaşa uygulanır. Böylece uygulama için ilave enerji veya su gerekmediğinden, çevreye olan etkisi en aza iner. Polygiene uygulama uzmanları, uygulama sürecini optimize etmek için üretim tesisleriyle yakın çalışır.

KISA VE ÖZ POLYGIENE BİLGİLERİ

  • Polygiene, yaşam döngüsü yaklaşımına sahip katı bir çevre sertifikası olan bluesign® onaylıdır
  • Polygiene başka işlemlerle aynı anda uygulanabildiği için ilave su veya enerji gerekmez ve böylece çevreye olan etkisi en aza indirilir
  • Polygiene, minimum kaynak kullanımıyla ve katı çevre düzenlemelerine uygun şekilde AB’de geri dönüştürülmüş gümüşten üretilir

Hard Facts

  • bluesign® onaylı
  • Bağımsız olarak test edilen ve sertifikalandırılan ürünlerin olduğu Oeko-tek (I-IV) listesinde
  • AB Biyosidal Ürün Düzenlemesi altında kayıtlı
  • AB’nin kimyasal mevzuatı REACH’in şartlarına uygun
  • ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) onaylı
  • Japon tekstil geri dönüşüm programı ECO CIRCLE tarafından kullanımı onaylanmış
Poly_1_Environment_FastFacts_350