Wear More.

Wash Less®

Yıkama ve kurutma, bir ürünün çevreye etkisinin üçte ikisini (2/3) teşkil eder.

Polygiene uygulanmış tekstillerin o kadar sık yıkanması gerekmez ve ürünün ömrünü uzatırken su, enerji, zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Polygiene ile daha fazla giyebilir, daha az yıkayabilir ve iklim dostu olabilirsiniz!

Wear More. Wash Less®

GİYSİLERİNİZ İÇİN BAKIM TAVSİYELERİ

Poly_Wear More_Environment_Crop

Daha fazla giyin

Giysileri her zaman her kullanımdan sonra yıkamak gerekmez. Giysilerinizi daha fazla ve daha uzun süre giyerek ömürlerini uzatmış ve çevre ayak izinizi azaltmış olursunuz.

Poly_Wash Less_Environment_Crop

Daha az yıkayın

Yıkamadan önce iki kez düşünün. Su, enerji ve deterjan tüketimimizi azaltmak herkes için iyidir, üstelik zamandan da tasarruf edersiniz!

Poly_Live Longer_Environment_Crop

Daha uzun dayanır

Giysilerinizi daha seyrek yıkayarak ve kurutarak giysilerinizin ömrünü uzatabilir ve çevreye olumlu bir katkıda bulunabilirsiniz.

Poly_Recycle_Environment_Crop

Geri dönüşüm

Giysileri atmak yerine eskidiğinde geri dönüşüme bırakın. Ayrıca geri dönüştürülebilecek giysileri satın almaya çalışın.

Su, zaman, enerji ve para tasarrufu yapın

Poly_Wear-More_Illustration_150605

This is Polygiene

Su ayak iziniz nedir?

Sektör raporlarına göre tüketiciler, yıkama ve kurutmayla bir giysinin kullanım ömrü boyunca çevresel ayak izinin üçte ikisinden (2/3) sorumludur. Çoğunlukla aşırı yıkamaya bağlı yüksek su tüketimi, bu ayak izini hesaplamada önemli bir rol oynar. Su kıtlığı, dünyanın büyük bölümünde hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde bitmeyen bir sorundur.

Polygiene Koku Kontrol Teknolojisi uygulanmış bir giysi kokmaz, bu nedenle yıkanmadan önce birkaç kez kullanılabilir. Aşırı yıkama ve bakteri üremesi olmadığında kumaş da daha uzun dayanır ve uygulanan giysiler koku nedeniyle eskimeden atılmaz. Bunların hepsi, su kullanımını en aza indirir. Polygiene gibi dayanıklı ve sürdürülebilir koku kontrol teknolojileri, giysilerin ve ekipmanların çevresel ayak izlerini en aza indirmede önemli bir rol oynamaktadır.

Wash Less. Save Time

Poly_1_Wear-More_Save-time_Web

FAZLADAN ÜÇ GÜNLE NE YAPARSINIZ?

Uyumak, çalışmak, yemek, sıkışık trafikte oturmak ve makineler dolusu çamaşır yıkamakla geçen zamanı çıkardığınızda, her gün spor ve macera gibi hayatın gerçekten eğlenceli kısımlarına ne kadar az zaman kaldığını kolayca görebilirsiniz.

Polygiene ile giysiler daha uzun süre temiz kaldığı için çok sık çamaşır yıkamak zorunda kalmazsınız. Haftada bir makine çamaşırı eksilterek anında 28 dakika kazanırsınız, bu da yılda toplam 3 güne denk gelir ve daha uzağa koşmak, daha yükseğe tırmanmak gibi gerçekten önemli şeyleri yapmanıza ya da yalnızca boş vaktinizin keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

POLYGIENE İLE İKLİM DOSTU GİYSİLER

  • Tüketiciler, çoğunlukla yıkama ve kurutma nedeniyle bir giysinin çevresel etkisinin 2/3’ünden sorumludur.
  • Wear More. Wash Less® (Daha Az Yıkama) ile su, enerji ve zaman tasarrufu yapabilirsiniz. Aşırı yıkama olmadığında kumaş daha uzun süre dayanır ve Polygiene uygulanan giysiler koku nedeniyle eskimeden atılmaz.
  • Daha az bagajla daha hafif seyahat edebilirsiniz.
  • Polygiene ile işlem görmüş bütün giysiler geri dönüştürülebilir – Common Threads, Eco Circle.
Poly_1_Landscape_Web